západka s krajní aretací

Zrychlení montáže a demontáže.

 

Upínací mechanismus s pohyblivou západkou umožňuje:

         

a) uchycení na DIN lištu pouhým "zaklapnutím"

  1. Pokud tomu již tak není, zasuňte západku z polohy B do polohy A (poloha dodávaná z výroby).
  2. Zavěste přístroj v horní části za výstupek na horní hranu DIN lišty a kyvným pohybem zacvakněte za spodní hranu DIN lišty.

b) rychlou demontáž z DIN lišty

  1           2            3

  1. Ze zajištěného stavu v poloze 3 přesuňte západku až do polohy 1 např. pomocí šroubováku, který prostrčíte přes otvor západky a povytáhne se směrem ven.
  2. Západka zůstane zafixována v poloze 1 a šroubovák se může vytáhnout.
  3. Nyní vyjměte přístroj z DIN lilšty.

Tuto výhodu oceníte především při demontáži vícepólových provedení, kde stačí na odjištění pouze jeden nástroj, neboť západky stačí povytáhnout do krajní aretační polohy (poloha 1). Vyjmutí se pak můžete věnovat už bez nástroje. U některých konkurenčních přístrojů musíte k této operaci použít např. dva šroubováky a současně vyjímat přístroj z DIN lišty. Demontáž přístrojů BONEGA® P-E-P je tak mnohem jednodušší a rychlejší.

 

Praktický trik na vyjmutí přístroje z propojené řady:

 

Někteří výrobci se snaží konstrukčně vyřešit vyjmutí přístroje z propojené řady a to pomocí různých mechanizmů. I přes tuto snahu jsou případy, kdy ani sebelepší mechanizmus situaci nevyřeší. Z našeho pohledu jde tedy o zbytečnou konstrukční komplikaci neboť praxe si sama našla vhodnou „fintu“, která je již dlouhá léta prověřená. Více v instruktážním videu: zde