Dvoumodulové proudové chrániče s nadproudovou ochranou (15 kA): Odborné dotazy

       

   


Odborné dotazy ke dvoumodulovým RCBO

Pro zobrazení kompletní odpovědi klikněte na název otázky:

Proč některé proudové chrániče či „jističochrániče“ vykazují velmi výrazně sníženou hodnotu izolačního odporu v instalaci?

Přístroje, u kterých je nutné pro řízení některých procesů konstrukčně vložit elektroniku na výstup se mohou při měření projevit nízkými hodnotami izolačního odporu. Pokud by jste však před měřením v samotném přístroji odpojili elektroniku, tak zjistíte izolační odpor ve stovkách MOhmů. Na měř...

Proč se nedoporučuje testovat proudové chrániče „vadaskou“?

V praxi často dochází k mylnému očekávání, že spojení „modrého“ pracovního „N“ vodiče se „žlutozeleným“ zemnícím „PE“ vodičem v části vedení mezi proudovým chráničem a spotřebičem spolehlivě prověří kvalitu proudového chrániče. Opak je pravdou neboť na tento postup proudové chrániče totiž někdy zare...

Mohou se Vaše 2P RCBO "chráničojističe" označené PEP-15PJ používat i na nižší střídavé napětí než 230V?

Ano, mohou. Pro funkci jističe není rozhodující napětí, ale proud a také proudový chránič magnetický (nezávislý na síťovém napětí) bude funkční například i při AC napětí jen 24V. Pozor však na 1P RCBO označené jako PEP-6PJe nebo PEP-10PJe ve kterých jsou použity proudové chrániče na elektronickém pr...

Jak jsou dlouhé připojovací vodiče přívodní N a uzemňovací bílý u jednomodulových proudových chráčniů s nadproudovou ochranou? Hodí se na jištění zásuvkových okruhu ve zdravotnictví?

Jednomodulový proudový chránič PEP-10PJe s nadproudovou ochranou má jak modrý připojovací „N“ vodič, tak bílý zemnící vodič o délce 75 cm. Co se týká možnosti jištění ve zdravotnictví, je třeba řídit se normami elektroinstalací ve zdravotnictví. Doporučuji spíš konzultaci s „revizákem“, který bude ...

Chci si namontovat do koupelny váš proudový chránič BONEGA 2P 16A a potřebuji vědět, zda je v proudovém chrániči BONEGA i ochrana proti nadproudům ? T.j. např 16A, aby byla chráněna zásuvka 16A/230V ? Nebo se musí jistící prvek předřadit?

V našich chráničích BONEGA typu PEP-10P63 nebo PEP-10P63e či PEP-10P100 není nadproudová ochrana. Musí se jim pro vámi uvedené účely předřadit příslušný jistič. Jinak to vyplývá i ze schématu uvedeném na samotném proudovém chrániči. Hodnota v Amperech na proudovém chrániči uvádí jen dovolené maximá...

Kdy je třeba dávat do domovních el. instalací modulární jističe se zkratovou odolnosti 10 000A a kdy nižší, to je 6000A? Když měřím impedanční smyčku v domovní instalaci, tak naměřený zkratový proud nebývá vyšší než kolem 400A.

Domnívám se, že váš dotaz by měl být spíš směřovaný na distributory elektřiny, výrobce kabelů a na projektanty než na výrobce jistících přístrojů. Výrobce přístrojů je neosazuje, ten jen vykryje tuto poptávku na trhu. Jde tedy o stanovení velikosti energie, která se může k jistícím přístrojům v extr...



 
 

 


Sortiment | Novinky| O firmě | KontaktyKde nakoupit | Reference | RSS

BONEGA spol. s r.o. Sudoměřice nad Moravou 302 [email protected], tel. ústředna: 518 335 333-5, tel.: 518 335 216