Proč nebyl Zlatý Ampér udělen "velkým omylem"

Jsou vlastnosti jističů BONEGA® P-E-P "dávno běžným standardem" ?

 

Se zájmem jsem si přečetl rozhovor obchodního ředitele OEZ pana Radima Adamce s redaktorem Miroslavem Minaříkem na portálu elektrika.cz. Zaujala mě především odpověď na následující otázku:

 

Miroslav Minařík (elektrika.cz): Na letošním veletrhu AMPER 2005 získala nejvyšší ocenění společnost BONEGA, deklarující u svých výrobků mnoho patentovaných užitných vlastností. Necítí se OEZ takovými novinkami ohrožen?


Radim Adamec (OEZ): Vím o čem hovoříte a mohu říci, že se ohroženi necítíme. Vlastnosti, uváděné v tomto případě jako „velmi výhodné“, jsou v našem případě již dávno běžným standardem. Navíc standardem, se kterým se již u renomované značky počítá. Udělené ocenění osobně považuji za velký omyl.

Zdroj: http://www.elektrika.cz/data/clanky/clanek.2005-06-09.2084582880, 24.6.2005

Vždy jsme konkurenci brali a stále bereme jako hnací motor dalšího růstu a respektovali jsme ji. Jsem jednatelem jmenované společnosti BONEGA®a je mou povinností obhajovat jméno firmy a především vystupovat proti takovému šíření pomluv, jakou je ta výše uvedená.

Je OEZ opravdu tak neinformovaný ?

Vzhledem k obdivu a velkému zájmu pracovníků OEZ o jističe BONEGA®řady P-E-P na Amperu 2005 věřím, že i tvrzení ohledně "běžných standardů" je jen osobní názor obchodního ředitele a ne stanovisko firmy. Jsem však velmi překvapen jeho neinformovaností.

Srovnání jističů BONEGA® P-E-P a OEZ

Chápu, že výrobce s takovou tradicí a šířkou sortimentu se nemusí cítit nijak ohrožený. Nemohu však naprosto souhlasit s tím, že modulové jističe LSN do 63A z firmy OEZ mají naše výhody „dávno v běžném standardu“, jak tvrdí obchodní ředitel OEZ. Jako důkaz předkládám snadno ověřitelná fakta:


Již na první pohled lze dokázat, že na rozdíl od jističů BONEGA® P-E-P jističe OEZ nemají:

jističe OEZ LSN nemají

1. Uživatelský popis přímo na tělese jističe

2. Mžikovou spoušť
3. Blokaci proti nesprávnému vložení vodiče
4. Ochranu proti blokaci jističe zvenčí (přes signalizaci)
5. Zvýšení stability na DIN liště
6. Obvyklou velikost (LSN jsou větší)
7. Možnost připevnění i na rovnou plochu (bez DIN lišty)

 

a další ...

Kromě uvedených rozdílů, patrných na první pohled, existuje řada dalších, které se projeví až po srovnávacích měřeních.

Jsou jističe BONEGA® P-E-P standardní ?

Jističe řady P-E-P jsou rovněž chráněny dvěmi českými patenty a jako celek registrovány jako průmyslový vzor, což jen dokazuje jejich unikátnost. O standardu tedy rozhodně nelze mluvit. Proto se dále ptám:

  1. Mýlil se také patentový úřad, když nám zapatentoval zcela novou a celosvětově unikátní zhášecí komoru?

  2. Mýlil se patentový úřad podruhé, když nám zapatentoval také celosvětově unikátní multifunkční mechaniku ?

  3. Mýlil se patentový úřad potřetí , když celý jistič ochránil jako průmyslový vzor ?

  4. Udělaly dvě různé odborné komise tentýž omyl, když jističům BONEGA® P-E-P udělily cenu "Zlatý výrobek veletrhu BAEL 2004“ i „Zlatý AMPER 2005“ ?

Zajímal by mě také názor členů odborné komise. Měla by v budoucnu taková ocenění vůbec smysl, pokud by konkurenční firmy v případě prohry veřejně prohlašovaly rozhodnutí komise za omyl ?

Závěr

Srovnat si pečlivě náš jistič s jakýmkoliv jiným může každý sám. Na našich internetových stránkách na adrese www.bonega.cz jsou k dispozici velmi podrobné informace o všech parametrech, měřeních i uživatelských výhodách.

Z mnoha srovnání, diskuzí s pracovníky vysokých škol, obdivu montážníků i reakcí konkurence je zřejmé, že směr dalšího vývoje jističů dnes udávají právě jističe BONEGA® P-E-P.

Na základě velmi dobré komunikace s mnoha pracovníky s OEZ jsem tuto společnost považoval za jednu z nejkorektnějších. Dnes už bohužel takový pocit nemám.

27.6.2005

jednatel společnosti BONEGA
ing. Roman Hudeček

 


Sortiment | Novinky| O firmě | KontaktyKde nakoupit | Reference | RSS

BONEGA spol. s r.o. Sudoměřice nad Moravou 302 [email protected], tel. ústředna: 518 335 333-5, tel.: 518 335 216