Tiskové centrum

 

Vítejte v sekci pro novináře. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Tiskové zprávy

6.3.2012 Vypíná Vám proudový chránič zbytečně?

Celý článek ke stažení zde.


1.4.2008 Blíží se konec klasických modulových jističů?

V zahraničí se z důvodů vyšší bezpečnosti stále více používají modulové jističe se současným odpínáním nulového vodiče (dále jen N vodiče) namísto klasických jističů. V některých zemích (např. ve Francii) je jejich použití povinné dokonce nejen ve všech zásuvkových, ale i ve světelných okruzích v bytech. Nyní tento trend nastupuje i u nás. Jističe s odpínáním „N vodiče“ ve dvoumodulovém provedení (šířka 2x 17,6 mm) nejsou žádnou novinkou. Dokonce už několik let existují i v jednomodulovém „kombi“ provedení (tzv. DPN), avšak dosud dosahovaly pouze vypínací schopností 4,5 kA podle normy ČSN EN 60898. Vývojový tým firmy BONEGA, díky několika českým patentům, jako první a jediný překonal v tomto kombinovaném jednomodulovém provedení hranici 6 kA a to jmenovitou zkratovou i provozní, podle výše uvedené náročnější normy. A to dokonce až do jmenovitých hodnot 32A v charakteristice C. Jističe BONEGA DPN jsou tak nyní jako jediné schopny nahradit i předepsané klasické 6kA jističe. Díky miniaturizaci se k 6kA jističům přibližují dokonce i cenově.


5.9.2007 BONEGA: Jak se nenechat napálit při výběru jističe

Firma BONEGA ještě dále propracovala srovnání jističů do 63 A na českém trhu, které přinesla v dubnu 2007. Vysvětluje nyní podrobně význam jednotlivých kritérií ve srovnání a odhaluje nejčastější triky, kterými se někteří dodavatelé jističů pokouší nadhodnocovat své technické parametry. Jednatel firmy, ing. Roman Hudeček, vysvětluje: "Věříme, že touto snahou přispějeme k větší informovanosti zákazníků a ke zdravějšímu konkurenčnímu prostředí. Soupeřme mezi sebou o vyšší kvalitu, technické parametry a praktické užitné vlastnosti, ale čestně – ne jen pouhými hrátkami v katalogu a potisku na jističi." Srovnání i články jsou volně k dispozici na internetových stránkách firmy.

 


10.8.2007 Nové vypínače BONEGA® do 125 A

Firma BONEGA přichází s další novinkou - nové vypínače BONEGA® P-E-P do 125 A. Jako první na světě mají vyřešeno mžikové spínání i odpínání. Nové vypínače jsou v jednomodulových šířkách a jejich násobcích, čímž šetří místo v rozvaděči. Existují také v provedeních 1P+N a 3P+N.


2.7.2007 Nové vypínače BONEGA® do 63 A

Firma BONEGA zcela přechází na prodej nových vypínačů BONEGA® P-E-P 10V do 63 A, které zcela nahrazují původní řadu vypínačů BONEGA® EV-6V. Nové vypínače vychází z úspěšné koncepce jističů BONEGA® P-E-P, které za svůj praktický design a revoluční parametry získaly řadu ocenění na mezinárodních výstavách. Nové vypínače BONEGA® P-E-P 10V jsou díky tomu plné užitečných inovací, které by u vypínačů málokdo čekal.


4.6.2007 BONEGA® kritizuje konkurenci: Jističe nejsou jogurty

V článku vydaném na serveru elektrika.cz upozorňuje firma BONEGA®  vtipným způsobem na rozmach tzv. věrnostních programů, kterými ostatní výrobci v poslední době zasypávají zákazníky a napodobují tak situaci v potravinářském průmyslu. "Místo porovnávání technických parametrů a kvality se konkurence snaží koupit si věrnost zákazníků za plechovky piva, večeře zdarma nebo sadu kuchyňských nožů," komentuje toto počínání Ing. Roman Hudeček, jednatel společnosti, a dále dodává: "My naopak věříme, že nakonec jde zákazníkům stejně o samotné výrobky. Připravili jsme proto podrobné srovnání jističů na českém trhu a zájemcům posíláme vzorky jističů zdarma."


27.5.2007 Firma BONEGA® rozesílá jističe zdarma

Firma BONEGA® spustila neobvyklou marketingovou kampaň. Rozdává zdarma vzorky svých jističů BONEGA® P-E-P. Stačí si je vyžádat na internetových stránkách firmy. "Jističe BONEGA® P-E-P jsou plné praktických inovací usnadňujících montáž. Nejlepší reklamu si tak dělají sami. Věříme, že české patenty, 3-letá záruka a příznivé ceny přilákají další nové zákazníky." slibuje si od nové kampaně jednatel firmy, Ing. Roman Hudeček. Akce platí do konce června.


27.3.2007 Firma BONEGA® na veletrhu Amper 2007 představila šest nových výrobků s českými patenty

Vývojový tým firmy BONEGA® letos na veletrhu Amper představil 6 nových výrobků. Každý přístroj obsahuje minimálně jeden český patent. Jde o nové modulové 15 kA jističe pro energetiku a průmysl, kombinovaný přístroj RCBO (v jednom modulu jistič + chránič), proudové chrániče do 63 A, proudové chrániče do 100 A, vypínače do 63 A a vypínače do 125 A. Všechny novinky jsou v designu úspěšné řady P-E-P, která získala ocenění Zlatý Amper 2005. I na tyto výrobky se vztahuje 3-letá záruka. Firma BONEGA® tak již nyní nabízí ucelený sortiment modulových přístrojů.


5.3.2007 Firma BONEGA® připravila srovnání jističů na českém trhu

Pod heslem "Není jistič jako jistič!" zpracovala firma BONEGA® podrobné srovnání 6 kA a 10 kA jističů do 63 A na českém trhu. Z důvodů objektivnosti čerpala pouze z internetových stránek výrobců a ze vzorků zakoupených v únoru 2007. "Podobná srovnání jsou u mobilních telefonů či dětských autosedaček naprosto běžná. Rádi bychom tím usnadnili zákazníkům racionální výběr jističů podle technických parametrů a nejen podle sympatií ke značce či minimální ceně. Doufáme, že se tohoto nápadu chytí nějaká nezávislá organizace a bude v budoucnu obdobná srovnání provádět i pro ostatní elektroinstalační materiály." vysvětluje důvody tohoto kroku Ing. Roman Hudeček, jednatel společnosti BONEGA®.


17.2.2007 Firma BONEGA® jako první dokládá parametry svých jističů zveřejněním testů

Dle vlastních zkušebních testů firmy BONEGA® se na českém trhu stále častěji objevují modulové jističe do 63 A, které nesplňují technické parametry uváděné v katalogu výrobce. Firma se proto rozhodla zveřejnit testovací protokol (mezinárodně uznávaný CB Test) pro své vlastní jističe BONEGA® P-E-P v 10 kA až do 63 A v charakteristice D (nejvyšší možná hodnota v 10 kA). Jednatel firmy, Ing. Roman Hudeček, k tomu dodává: "Rozhodli jsme se k tomuto kroku, protože podobné praktiky znevažují jakoukoliv snahu o vývoj. Investovali jsme značné úsilí a finanční prostředky do českých patentů a řada konkurentů na to odpovídá pouhým přepsáním technických parametrů v katalogu. Rád bych vyzval ostatní seriózní konkurenty, aby své testy také zveřejnili a pak především konečné zákazníky, aby tyto důkazy po svém výrobci požadovali."


12.2.2007 Snížení cen jističů BONEGA® P-E-P o 13-19%

Díky výraznému zvýšení tuzemského i zahraničního prodeje česká firma BONEGA® vychází svým zákazníkům ještě více vstříc. Od 12.2.2007 snižuje ceny jističů BONEGA® P-E-P o 13-19%. Tyto modulové jističe do 63 A obsahují dva české patenty a získaly první místo v soutěži Zlatý Amper 2005. BONEGA® stále jako jediná firma v ČR poskytuje na své výrobky 3-letou záruku.


9.10.2006 Firma BONEGA® zahajuje prodej kombinovaného přístroje DPN (v jednom modulu jistič + vypínač)

Kombinovaný přístroj BONEGA® DPN byl představen na veletrhu Amper 2006 a nyní se dostává do prodeje. Jedná se o jistič + vypínač nulového vodiče v jednom modulu. Jako první na světě dosahuje vypínací schopnosti 6 kA a je chráněn českým patentem. V západní Evropě (např. ve Francii) jsou z důvodů bezpečnosti využívány i do domovních instalací místo běžných jističů. V ČR je zatím najdeme především v podlahových topeních, výbušných prostředích, zdravotnictví a v obvodech, kde je potřeba snadná a rychlá identifikace poruchy.


1.10.2006 Firma BONEGA® zrealizovala nápady na inovace od zákazníků

Při vývoji svých výrobků spolupracuje firma BONEGA® s odborníky i konečnými uživateli. Výsledkem jsou výrobky se špičkovými technickými parametry chráněné českými patenty a s řadou praktických montážních výhod. Jedním z nápadů od zákazníků jsou i nové svorky pro všechny modulové přístroje BONEGA®, které umožňují dokonalejší sevření vodičů o různých průměrech, snadné podvlečení vidlicové lišty a zamezují roztažení propojovací lišty. Přístroje s novými svorkami jsou již v prodeji.


30.8.2006 Patentový úřad zabránil firmě KANLUX (KANIA) v kopírování jističů BONEGA®

Firma Kanlux (Kania) prezentovala na veletrhu Amper 2006 kopii patentovaných jističů BONEGA® P-E-P jako svoji novinku. Na podnět firmy BONEGA® patentový úřad zastavil lodní kontejner již na cestě do Evropy. Jističe se tak do prodeje nedostaly a firma Kanlux byla nucena stáhnout z oběhu veškeré sporné propagační materiály. Zpráva z patentové kanceláře je k dispozici na www.bonega.cz

BONEGA® v tisku

17.9.2007 ELEKTRO Časopis ELEKTRO zdarma otisknul Srovnání 10kA jističů do 63 A na českém trhu + komentář k bezpečnostním kritériím
5.9.2007 Elektrika.cz Jak se nenechat napálit při výběru jističe do 63 A
29.8.2007 Elektroinstalatér Časopis Elektroinstalatér zdarma otisknul 1. díl seriálu: Jak se nenechat „napálit“ při výběru modulových jističů do 63 A
29.6.2007 ELEKTRO Časopis ELEKTRO zdarma otisknul Srovnání 6kA jističů do 63 A na českém trhu
4.6.2007 Elektrika.cz BONEGA: Jističe nejsou jogurty!
24.4.2007 Elektrika.cz BONEGA: Představení dalších českých patentů
3-4/2007 ETM Ucelená řada přístrojů BONEGA® P-E-P
6.3.2007 Elektrika.cz Není jistič jako jistič
2/2007 Elektroinstalatér Proč používat proudový chránič vždy s DPN
27.2.2007 Elektrika.cz Proč používat proudový chránič vždy s DPN
12/2006 ETM Proč používat proudový chránič vždy s DPN
3-4/2005 Elektrotechnika v praxi Celosvětově unikátní české jističe BONEGA® řady P-E-P vstoupily na trh
6/2005 Automa Modulové jističe Bonega získaly Zlatý AMPER 2005
3/2005 Elektroinstalatér Modulové jističe Bonega získaly Zlatý AMPER 2005
1/2005 ETM Novinka: celosvětově unikátní jističe BONEGA® P-E-P
1/2005 Elektroinstalatér Mozaika zajímavostí: České jističe BONEGA® řady P-E-P
26.4.2004 Elektrika.cz BONEGA® představuje novou řadu jističů BONEGA® P-E-P

Ke stažení


Sortiment | Novinky| O firmě | KontaktyKde nakoupit | Reference | RSS

BONEGA spol. s r.o. Sudoměřice nad Moravou 302 [email protected], tel. ústředna: 518 335 333-5, tel.: 518 335 216