Proudové chrániče BONEGA® řady PEP-15P do 100A mají jako první na světě signalizaci poruchy pomocí středové polohy ovládací páčky (tímto způsobem tak reagují na poruchy v elektrickém okruhu).
|
V případě vypnutí proudového chrániče uživatelem se páčka přesune z
nejhornější polohy (3 = ON) do krajní spodní polohy (2=OFF). Opětovné
sepnutí je pak přímé z polohy OFF do polohy ON.
POZOR:
Proudový chránič BONEGA dokáže jako PRVNÍ NA SVĚTĚ signalizovat poruchu v obvodu způsobenou překročení povolené hranice reziduálního proudu. Páčka v takovém případě spadne pouze do středové polohy. Při posunování páčky nahoru neklade žádný odpor a může vyvolat dojem vadné mechaniky.
NEJEDNÁ SE VŠAK O PORUCHU PROUDOVÉHO CHRÁNIČE !!!
Tento stav má za úkol upozornit uživatele, že ochranný systém chrániče musel reagovat na vnější událost (zvýšený reziduální proud). V takovém případě je třeba hledat příčinu. Pokud je páčka ve spodní vypnuté poloze, pak se jedná o vypnutí samotným uživatelem
Obnovit činnost proudového chrániče lze pak tímto postupem:
a) ovládací páčku je nutné ze středové polohy nejprve přesunout do spodní polohy (na obrázku poloha 2). Při tomto přesunutí se musí překonat drobný odpor, který klade vnitřní mechanika. Dochází doslova k přesmyknutí (cvaknutí) mechanizmu. V této spodní poloze je teprve mechanika připravena k opětovnému sepnutí.
b) ze spodní polohy se po té páčka přesune do nejhornější polohy (na obrázku poloha 3). Při tomto pohybu je již kladen obvyklý odpor, který je známý při běžném zapínání přístroje. |
Tato funkce je také výhodná pro elektro údržbáře, kteří tak dokážou na první pohled odlišit, zda k vypnutí došlo svévolně obsluhou (vynucená "přestávka" = předstírání poruchy) nebo skutečnou poruchou (překročení povolené hranice reziduálního proudu).
je možné provést dvojím způsobem:
- Standardně na lištu DIN EN 50022 pomocí západek
- Na rovnou plochu pomocí šroubů
Především při opravách ve starých rozvaděčích a v průmyslových aplikacích oceníte možnost uchycení proudových chráničů BONEGA® P-E-P na rovnou plochu bez použití DIN lišty. Tato varianta nevyžaduje žádnou úpravu přístroje.
Princip:
- Do rovné plochy našroubujte na požadované místo dva šrouby s plochou hlavou a nechte je 5 mm nedošroubovaný od plochy.
- Na takto připravené šrouby nasuňte přístroj, kde jsou k tomu účelu v horní části uzpůsobený výřezy
- Ve spodní části zasuňte aretační západku do krajní "zavřené" polohy a otvorem v této západce přístroj dalším šroubem připevněte k rovné ploše.
Takto vytvořené spojení je neobyčejně pevné.
Směr připojení i pracovní poloha proudových chráničů BONEGA® řady PEP-15P do 100A je libovolná.
4-pólové proudové chrániče mohou být zapojeny i jako 2-pólové nebo 3-pólové. Pro funkci testovacího tlačítka je však podmínkou takové zapojení, kdy se fáze musí připojit ihned vedle pracovního vodiče, to je vedle svorky s označením "N"
Při konstrukci proudových chráničů BONEGA řady P-E-P se vycházelo z této (v Evropě nyní prosazované) logiky připojování, která urychluje montáž
Na tuto logiku navazují také další přístroje BONEGA a to sestavy:
Spojení je vyřešeno z levé strany proudového chrániče. Propojení s příslušenstvím se provádí následujícím způsobem:
Na proudové chrániče BONEGA řady P-E-P lze navázat tyto příslušenství:
Ke stažení:
Proudové chrániče jsou určeny pro použití v suchém a bezprašném prostředí.
Více na stránce: Proudové chrániče BONEGA® PEP-15P do 100A
odbytové oddělení - paní Adriana Jamná, tel. 518 335 216, mobil: 732 834 610, email : [email protected], 696 66 Sudoměřice nad Moravou 302, jednatel společnosti ing. Roman Hudeček, mobil: 603 542 347, [email protected] |
|
Sortiment | Novinky| O firmě | Kontakty| Kde nakoupit | Reference | RSS |
Sudoměřice nad Moravou 302 [email protected], tel. ústředna: 518 335 333-5, tel.: 518 335 216 |